Mārupes Doktorāts

 

• Speciālisti Ārsti • Diagnostika

Ārstniecība — profesionāla un individuāla slimību profilakse, diagnostika un ārstēšana, medicīniskā rehabilitācija un pacientu aprūpe.
Ikviens Klients mūsu medicīnas iestādē var saņemt ārstu konsultāciju, diagnostiku, un pilna cikla ārstēšanu, kā arī daudzveidīgas medicīniskās procedūras.
Ģimenes ārstu konsultācijas.
Ģimenes ārsts:
novēro un ārstē visas iekšķīgās slimības;
nosūta uz diagnostiskiem izmeklējumiem;
nosūta uz nepieciešamām konsultācijām ;
veic infekciju slimību profilaksi un ārstēšanu;
veic grūtnieču aprūpi un novēro sievietes pēcdzemdību periodā, sniedz konsultācijas, nosūta uz izmeklējumiem un pie speciālistiem;
nepieciešamības gadījumos izsniedz Darba nespējas lapu;
nosūta uz darba ekspertīzes ārstu komisijām;
izsniedz izrakstus un izziņas par pacienta veselības stāvokli;
izraksta medikamentus.
Ģimenes ārsta pieņemšanas laiku veido iepriekšējais pieraksts un akūtās stundas, kurās pieņem cilvēkus ar neatliekamām problēmām. Informācija par akūtiem pieņemšanas laikiem ir pieejama reģistratūrā.
Ģimenes ārsti konsultē pacientus pieņemšanas laikos medicīnas iestādē Pededzes ielā 10, kā arī veic vizītes pie pacienta mājās tikai gadījumos, ka pacientam nav iespējas ierasties iestādē veselības problēmu dēļ.
Par mājas vizīti nav jāmaksā:
bērniem līdz 18 gadiem;
I grupas invalīdiem;
pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija;
personām, kurām nepieciešama paliatīvā aprūpe.

Lai nodrošinātu savlaicīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas bērniem saslimšanas gadījumā, pie mums ir pieejami pediatru kabineti, kas aprīkoti, lai bērna apskati veiktu maksimāli komfortablos apstākļos
PEDIATRS
Pediatrs ir ārsts, kurš rūpējas par bērnu veselīgu augšanu un attīstību, pasargāšanu no  slimībām un traumām, kā arī slimību agrīnu atpazīšanu, ārstēšanu un bērnu atveseļošanu.
Konsultācija var būt nepieciešama šādos gadījumos:
Ja bērnam ir ilgstošas sūdzības (bieža slimošana, ilgstošs klepus, vēdera sāpes, slikta svara dinamika, aizkavēta augšana, neskaidras izmaiņas analīzes).
Vecākiem ir jautājumi vai bažas par bērna attīstību, uzvedību, ēšanas paradumiem, dienas režīmu, miega traucējumiem

Veicam periodiskās veselības pārbaudes.
Darbi, kurus veicot nodarbinātajiem ir jābūt medicīniskajai grāmatiņai, ir uzskaitīti MK noteikumu Nr. 447 "Noteikumi par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, un obligāto veselības pārbaužu veikšanas kārtība" 2. punktā.  Piemēram, medicīniskā grāmatiņa ir nepieciešama, ja darbs saistīts ar pārtikas produktu apriti, bērnu pieskatīšanu, ārstniecību, pakalpojumu sniegšanu klientiem frizētavās un kosmētiskajos salonos, publiskos peldbaseinos un pirtīs, solārijos, tūristu mītnēs u. tml. 
Ja Jums nepieciešama tieši šāda veselības pārbaude, tad šajā gadījumā darbinieka periodisko veselības pārbaudi veiks ģimenes ārsts un sniegs (nesniegs) atļauju darbiniekam strādāt norādītajā amatā, par to izdarot ierakstu personas medicīniskajā grāmatiņā.
Informācija par obligāti veicamajām pārbaudēm (izmeklējumiem) un to veikšanas biežumu ir norādīta MK noteikumu Nr. 447 1. pielikumā.  Noteikumu 5. punkts paredz, ka darba devējs ir atbildīgs par personas medicīniskās grāmatiņas uzglabāšanu kontroles institūcijai pieejamā vietā.
Kas apmaksā obligāto veselības pārbaudi?
Darba likuma 82. pants un Darba aizsardzības likuma 15. panta otrā un trešā daļa paredz, ka:
- izdevumus, kas saistīti ar nodarbināto OVP, sedz darba devējs;
- izdevumus, kas saistīti ar OVP pirms darba tiesisko vai valsts civildienesta tiesisko attiecību uzsākšanas, pēc savstarpējas vienošanās sedz attiecīgā persona pati no saviem līdzekļiem vai darba devējs.
Ja darba ņēmējs neveic OVP norādītajā termiņā, darba devējam, pamatojoties uz Darba likuma 58. panta trešo daļu, ir tiesības ar rakstveida rīkojumu atstādināt nodarbināto no darba, neizmaksājot darba samaksu par atstādināšanas laiku. Atstādināt nedrīkst, ja OVP nav veikta objektīvu apstākļu dēļ (piemēram, ir nepieciešams specifisks izmeklējums, kurš nav pieejams mēneša laikā, vai darbinieks bijis noslogots darbā).  
IEVĒROJIET!
Mēs neveicam veselības pārbaudes, kas noteiktas Darba aizsardzības likumā un MK noteikumos Nr. 219 - obligātās veselības pārbaudes ar mērķi aizsargāt darba ņēmēja veselību. To veic arodslimību ārsts tiem darbiniekiem, kuru veselību var ietekmēt kaitīgie darba vides faktori un kuriem darbā ir īpaši apstākļi.<
Mēs VEICAM veselības pārbaudes, kas noteiktas Epidemioloģiskās drošības likumā un MK noteikumos Nr. 494 - obligātās veselības pārbaudes ar mērķi aizsargāt sabiedrības veselību. Medicīniskā grāmatiņa nepieciešama darbiniekiem, kuru darbs saistīts ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai. To izsniedz ģimenes ārsts.

Savlaicīgas rūpes par veselību mazina problēmas nākotnē, tāpēc mēs aicinām cilvēkus veikt profilaktiskās pārbaudes vismaz reizi gadā.
Ikvienam iedzīvotājam, kurš gadu vai ilgāk nav vērsies pie sava ģimenes ārsta, ir tiesības saņemt valsts apmaksātu profilaktisku apskati, kuras laikā ģimenes ārsts veic vispārēju pacienta veselības pārbaudi.
Profilaktiskās apskates laikā ģimenes ārsts izvērtē pacienta veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic dažādas pārbaudes, un izsniedz nosūtījumu papildu izmeklējumiem.
Profilaktiskā pārbaude ļauj agrīni konstatēt saslimšanu un uzsākt ārstēšanu.
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 1.pielikuma “Profilaktiskās apskates un izmeklējumi” 2.1.punktam profilaktisko apskati veic ģimenes ārsts reizi gadā, ja pacienta izmeklēšana jau nav tikusi veikta slimības laikā. Atbilstoši MK noteikumu 23.10.punktam personas, kurām veic profilaktiskās apskates un izmeklējumus, ir atbrīvotas no pacientu iemaksas.
Profilaktiskās apskates laikā ģimenes ārsts veic dažādas pārbaudes, t.sk:
– Ķermeņa svara, garuma, ādas un gļotādu stāvokļa pārbaudi;
– Mutes dobuma apskati;
– Kakla, padušu, cirkšņu limfmezglu apskati un iztaustīšanu;
– Vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu;
– Krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu;
– Asinsspiediena, pulsa, ķermeņa temperatūras noteikšanu;
– Sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu;
– Vēdera iztaustīšanu;
– Taisnās zarnas iztaustīšanu pacientiem pēc 50 gadu vecuma;
– Redzes, dzirdes, psihes, jušanas, kustību un neiroloģisko funkciju izvērtēšanu.
Ja profilaktiskās apskates laikā ģimenes ārsts secina, ka ir nepieciešami papildu izmeklējumi, pacientam var izsniegt nosūtījumu laboratorisko un diagnostisko izmeklējumu veikšanai, kā arī speciālista konsultāciju saņemšanai.

Piedāvājam veikt vakcināciju t.sk.
Sezonālās vakcīnas
Vakcinācija pret ērču encefalītu gan bērniem, gan pieaugušajiem
Vakcinācija pret gripu pieaugušajiem un bērniem no 6 mēnešu vecuma
Ieteicamās vakcīnas
Vakcinācija pret A hepatītu pieaugušajiem un bērniem
Vakcinācija pret B hepatītu pieaugušajiem
Vakcinācija pret A+B hepatītu
Vakcinācija pret difteriju un stingumkrampjiem
Vakcinācija pret dzemdes kakla vēzi
Vakcinācija pret vējbakām
Vakcinācija pret trakumsērgu
Vakcinācija pret vējbakām
Vakcinācija pret masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu

 

Ārstnieciskā vingrošana zālē 
Vingrošana palīdzēs, ja ir sāpes mugurā, locītavās vai muskuļos, skolioze, stresa radīts sasprindzinājums, nepareiza stāja, neiroloģiskas saslimšanas vai bijušas traumas. Nodarbības tiek organizētas bērniem un pieaugušajiem individuāli vai   grupās.  Fizioterapeits atkarība no Jūsu saslimšanas izveidos vingrojumu programmu, ko varēsit veikt mājās.   
Teipošana  
Teipošana ir teipa uzlikšana atbilstoši veselības problēmai un cilvēka anatomiskajām, funkcionālajām īpatnībām. 
Teipa lentu pielīmē dažādām ķermeņa daļām pēc īpašas metodikas. Tā ir vienpusīgi lipīga, dabīga materiāla lenta, kuras īpašības ir ļoti līdzīgas ādas īpašībām un tā ir gaisa un ūdens necaurlaidīga, ar to pat var iet dušā un aizmirsts, ka tā atrodas uz ādas. Dabīgs materiāls ļauj ādai elpot, to droši nēsāt pat vairākas nedēļas.
Teipošanu lieto:
muskuļu aizsardzībai pret pārslodzi;
hipertonisku muskuļu atslābināšanai;
locītavu aizsardzībai;
sāpju remdēšanai;
stājas korekcijai;
iekaisumu samazināšanai;
limfas tūskas mazināšanai;
hematomas mazināšanai;
iespējamo brīvkustības veidu ietekmēšanai;
hipotonisku muskuļu stimulēšanai;
propriocepcijas uzlabošanai.
Bērniem un pusaudžiem 
fizioterapeita konsultācijas ar stājas, gaitas, pēdu velvju , līdzsvara, koordinācijas, muskuļu garuma un spēka novērtēšanu;
individuāla vingrošanas programmas sastādīšana;
individuālas nodarbības;
ārstnieciskā vingrošana grupā;

Masāža palīdz:
palielināt muskuļu saraušanās spēju, tonusu, elastību, spēku un aizkavē atrofiju;
atjauno locītavu funkcijas, paaugstina saišu mehānisma elastību;
veicina tūsku un iekaisuma procesu uzsūkšanos;
atvieglo sirdsdarbību, trenē asinsrites sistēmu, pastiprina audu asins apgādie un vielmaiņu
uzlabo organisma vispārējo stāvokli un mazina nogurumu.
Ārstnieciskā masāža ieteicama šādos gadījumos:
pie muskuļu, locītavu un ķermeņa balsta sistēmas saslimšanām (spondiloze, radikulīts, osteohondroze, mugurkaula asimetrija u.c.);
pēc traumām;
pie neiroloģiskas izcelsmes saslimšanām;
vielmaiņas stabilizēšanai un ķermeņa svara korekcijai;
psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai un darbspēju atjaunošanai;
imunitātes nostiprināšana u.c.
Piedāvājam ārsta un fizioterapeita konsultācijas un augsti kvalificētu masieru pakalpojumus.

  • Otolaringologa konsultācijas pieaugušajiem
Otorinolaringologs jeb LORs veic deguna, deguna blakusdobumu, aizdegunes, kakla, balsenes un ausu slimību diagnostiku un ārstēšanu, izmantojot modernākās izmeklēšanas metodes ar speciāliem augstas izšķirtspējas endoskopiem, kas ļauj fiksēt bilžu un video formātā LOR orgānus.
Mūsdienu tehnoloģijas ļauj salīdzināt un izvērtēt ārstēšanas rezultātus, salīdzinot bildes pirms un pēc terpijas. Nepieciešamības gadījumā speciālists var nozīmēt papildus izmeklējumus vai ārstāšanas metodes.Visu pakalpojumu klāstu var apskatīt sadaļā Cenrādis.
  • Otolaringologa konsultācijas bērniem
Labvēlīgā un draudzīgā atmosfērā veicam visa vecuma bērnu deguna, aizdegunes, rīkles un ausu izmeklēšanu un ārstēšanu. Pirms izmeklēšanas pastāstam un parādam, ko darīsim.
Izvēloties ārstēšanas metodes Jūsu bērnam, tiek ņemta vērā vecāku nostāja un vēlmes. Kamēr LOR specialists izskaidro ārstēšanas plānu vecākiem, bērniem ir iespēja skatīties mīļākās multenes!
Savā darbā apvieno sirsnīgu attieksmi, vairāk nekā 15 gadu ilgu darba pieredzi un jaunākās diagnostikas metodes, lai izveidotu katram pacientam vispiemērotāko un efektīvāko ārstēšanas plānu.

No nevēlamā apmatojuma iespējams atbrīvoties ar visdažādākajiem veidiem un paņēmieniem, bet viena no modernākajām, kas savu augsto efektivitāti ir parādījusi jau vairāku gadu garumā, ir lāzerepilācija.
Lāzerepilāciju var pielietot dažādām ķermeņa zonām – sejai, krūtīm, kājām, rokām, padusēm un bikini. Protams, neviena metode nedod garantiju, ka matiņi pēc tās nekad vairs neaugs. Tomēr šīs metodes priekšrocība ir tā, ka pēc pareizi veikta pilna procedūru kursa, ar katru nākamo epilācijas reizi ataugušie matiņi kļūs aizvien retāki un smalkāki un šī korekcija būs jāveic tikai apmēram reizi pusgadā vai gadā. Turklāt nav jāgaida, līdz matiņi būs pietiekami gari, vai jābaidās no iekaisumiem.
Lasīt vairāk: https://vc4.lv/pakalpojumi/skaistumkopsana/lazerepilacija/

 

Lāzerepilācija ar SOPRANO TITANIUM lāzeriekārtu
Lāzerepilācija ir mūsdienīgākā un efektīvākā liekā apmatojuma likvidēšanas metode. Procedūra ir piemērota visiem ādas un matiņu tipiem un ir veicama jebkurā gadalaikā. Turklāt klīnikas, kuras seko estētiskās medicīnas attīstībai, garantē arvien jaunus, efektīvākus un ērtākus lāzerepilācijas risinājumus.

Lāzerepilācijas zonas

PROCEDŪRAS NORISE
Lāzerepilācijas laikā ar jaudīgu gaismas staru tiek iznīcināti matiņu folīkuli – matiņu augšana kļūst ievērojami lēnāka, to struktūra kļūst plānāka, turklāt pilnībā tiek izslēgta matiņu ieaugšana. Lai arī lāzerepilācijā tiek pielietotas augstas enerģijas iekārtas, procedūras laikā ir jūtams siltums un neliela kņudināšana, bet sajūtas nepāraug diskomfortā.
KURSA ILGUMS
Procedūru skaits ir individuāls un atkarīgs no hormonālā fona stāvokļa, melanīna daudzuma matiņos. Maksimāli vēlamo rezultātu var sasniegt pēc lāzerepilācijas kursa - nepieciešamas vidēji 6-8 procedūras, kuras tiek veiktas ar 1-2 mēnešu intervālu. Uzturošā procedūra jāveic tikai reizi pusgadā vai gadā. 
Lāzerepilācija tiek veikta, izmantojot trīs viļņu garumus (755 nm, 810 nm un 1064 nm) un divu veidu uzgaļus (''4Quatro'' un ''Trio''). Soprano Titanium ir efektīvākā un drošākā šobrīd pieejamā lāzepilācijas iekārta - procedūras laikā iespējams ļoti ātri apstrādāt lielus ķermeņa laukumus.
PRIEKŠROCĪBAS
3D tehnoloģija - lāzers izmanto trīs visefektīvākos viļņu garumus, kas epilāciju padara piemērotu jebkuram ādas tipam.
Quattro™ uzgalis ar 4 cm 2 lielo impulsa laukumu saīsina procedūras veikšanas laiku.
Modernā ICE Plus™ dzesēšanas sistēma nodrošina mazsāpīgu procedūras norisi.
KAS JĀZINA PIRMS UN PĒC LĀZEREPILĀCIJAS?
Sagatavošanās procedūrai
Pirms lāzerepilācijas veikšanas klients saņem īsu kosmetologa, kosmētiķa vai dermatologa konsultāciju.
KĀ SAGATAVOTIES LĀZEREPILĀCIJAI?
Nedrīkst sauļoties vai lietot pašiedeguma līdzekļus vismaz  divas nedēļas pirms procedūras.
Vismaz vienu mēnesi nedrīkst veikt vaksāciju vai epilāciju.
Nedēļu pirms procedūras nelietot ādu kairinošas vielas, medikamentus, ziedes uz ādas.
Dienu pirms procedūras izvēlētā zona ir jānoskuj (arī virslūpa).
Uz procedūru jāierodas ar tīru ādu, kura nav ieziesta ar ķermeņa krēmu/losijonu.
Ja konsultācijas laikā speciālists konstatē, ka kādu iemeslu dēļ procedūru veikt nevar, klientam būs jāsamaksā par konsultāciju.
Jāņem vērā, ka ļoti gaišus matiņus lāzers var uztvert sliktāk.
KONTRINDIKĀCIJAS:
akūtas ādas slimības;
onkoloģija;
daudz lielu dzimumzīmju un tetovējumu;
hormonāli traucējumi;
grūtniecība;
barošana ar krūti;
autoimūnas slimības;
brūces;
atsevišķu medikamentu un ziežu lietošana

 

Optiskā un digitālā dermatoskopija
Dzimumzīmju un citu pigmentēto veidojumu dabas (labdabīgs vai ļaundabīgs) noteikšana un piemērtoākā likvidēšanas veida izvēle;
iespējams izveidot individuālu dzimumzīmju datu bāzi, lai to attīstību novērotu dinamikā, kā arī veidot dzimumzīmju ''karti'', lai sekotu dzimumzīmju dislokācijai atseviššķās ķermeņa vietās.
Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.
Lasīt vairāk: dermatoskopija

Labdabīgus ādas veidojumus (dzimumzīmes, papilomas, keratomas) var noņemt ar lāzeru, taču daļu veidojumu var noņemt tikai ķirurģiski. Pirms veidojumu noņemšanas nepieciešama dermatologa konsultācija. Ārsts dermatoskopiski pārbaudīs veidojumus un novērtēs, vai veidojumu var noņemt un kāda metode ir vispiemērotākā.

Skleroterapija ir ķīmiska ablācijas metode bojātās vai varikozās vēnas slēgšani (vai likvidācija), ievadot vēnā speciālu medikamentu – sklerozantu. Atkarībā no bojātās vēnas diametra, pielieto sklerozantu gan putu veidā, gan šķidruma veidā. Putu skleroterapijas priekšrocība ir tā, ka putas pilnībā aizpilda bojāto asinsvada posmu, maksimāli saskaroties ar tā sieniņām, līdz ar to iedarbība uz tām ir daudz spēcīgāka.
Ar putu skleroterapiju iespējams slēgt arī maģistrālās vēnas, taču tā nekādā gadījumā nav salīdzināma ar citām endovenozām ārstēšanas metodēm.
Lasīt vairāk: skleroterapija

I – PRF injekcijas, lai uzlabotu brūču dzīšanu, veicinātu ādas atjaunošanos un reģenerētu audus. Injected Platelet Rich Fibrin jeb I-PRF* procedūras laikā pacientam tiek noņemts neliels daudzums asiņu, kuras tiek ievietotas speciālā aparatūrā un pārveidotas (centrifugētas). Cikla beigās tiek iegūta īpaša asins struktūra - fibrīns.
I-PRF sastāvā esošās šūnas- trombocīti, leikocīti, limfocīti, monocīti, neitrofīli un cilmes šūnas (no perifērās asinsrites) koncentrējas uz fibrīna matricas, kam ir želejveida konsistence.
Jaunākie pētījumi liecina, ka fibrīna matrica vienmērīgi, kaskādes veidā izdala asins šūnu augšanas faktora koncentrātu, kas divu nedēļu laikā stimulē kalogēna sintēzi un apasiņošanu.
Šo želejveida struktūru jeb I-PRF var injicēt pierē, augšējos vai apakšējos plakstiņos, vaigos, deguna- lūpu bedrītē, lūpās un zodā. I-PRF terapija tiek pielietota šādu problēmu novēršanai-
Grumbu un ādas raupjuma mazināšanai;
Pretnovecošanās terapija;
Vājas struktūras, vitalitāti zaudējušu matu stāvokļa uzlabošanai;
Gan sausas, gan taukainas sejas ādas stāvokļa uzlabošanai;
Procedūra uzlabo sejas ādu aknes izraisītu rētu gadījumos;
Metode palīdz celulīta ārstēšanā un striju mazināšanā.
Pēc I-PRF procedūras pirmās izmaiņas pamanāmas pāris nedēļu laikā un maksimālais efekts tiek sasniegts, pēc apmēram, 2 mēnešiem.
Šo procedūru iespējams veikt gan ar nanoadatas, gan mesopistoles palīdzību. Kā būtiskākās I-PRF MATRIKS™ priekšrocības uzskatāmas:
Drošums- ievadītā viela ir izgatavota no pacienta asinīm;
Izslēgts alerģiju vai infekciju risks;
Minimāls diskomforts procedūras laikā, jo procedūra tiek veikta ar nano adatu, kas praktiski neizraisa sāpes.
 
* PRF– Platelet Rich Fibrin (ar trombocītiem bagātināts fibrīns) – Choukroun 2001. Tajā netiek izmantoti antikoagulanti.

Kādos gadījumos jāzvana 113?
Uz NMP dienesta ārkārtas tālruni ‘113’ jāzvana situācijās, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes – ir gūta ļoti smaga trauma vai ir pēkšņa saslimšana un neatliekamā medicīniskā palīdzība nepieciešama nekavējoties.
NMP dienesta mediķi izsauc, ja:
– ir bezsamaņa,
– apstājas elpošana vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi,
– ir smagas traumas vai spēcīga asiņošana, kas apdraud dzīvību,
– rodas pēkšņas sāpes aiz krūšu kaula, kas var liecināt par sirds infarktu,
– ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu,
– citas dzīvību apdraudošas situācijas.
Uz šādām situācijām, izvērtējot izsaukuma pieteicēja sniegto informāciju, brigāde tiek nekavējoties nosūtīta. Detalizētāk ar visiem neatliekamajiem gadījumiem, kad izsaucama NMP brigāde, var iepazīties MK noteikumu Nr.555 „Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” 118.punktā.

Mēs izsniedzam e-kvītis
Elektroniskā kvīts jeb e-Kvīts ir kases čekam un papīra kvītij līdzvērtīgs maksājuma dokuments, ko var izsniegt jebkura veselības aprūpes iestāde Latvijā. E-Kvīti var izsniegt neatkarīgi no tā, vai maksājums ir veikts ar bankas karti vai skaidrā naudā. Pacienta ieguvums saistīts ar iespēju būtiski atvieglot attaisnoto izdevumu informācijas ievadīšanu gada ienākumu deklarācijā. Pacientam, piekrītot e-Kvīts informācijas nosūtīšanai uz VID, tā automātiski nonāk gada ienākumu deklarācijas sagatavē. Lai atgūtu pārmaksāto ienākuma nodokli, vairs nav jākrāj un jāskenē čeki, nav jāuztraucas, lai tie nebūtu saburzīti, izbalējuši vai nozaudēti. Tā kā dokumenta oriģināls ir tieši elektroniskais čeks, tā kopiju vienmēr ir iespējams pieprasīt un saņemt atkārtoti – izdrukāto vai elektroniski.

 

Mēs atgādinām, ka dodoties pie ārsta pēc pieraksta, neaizmirstiet paņemt līdzi attiecīgus dokumentus.
Pieaugušajiem:
– personu apliecinošs dokuments –  pase vai identifikācijas karte (autovadītāja apliecība – juridiski nekad nav bijusi personu apliecinošs dokuments)
– apdrošināšanas polise (ja tāda ir)
– nesen veikto izmeklējumu un analīžu rezultāti, ja tādi ir Jūsu rīcībā
– nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, kam ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu (NVD), lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu
– maksas pakalpojumu saņemšanai nosūtījums nepieciešams, ja maksātājs ir apdrošināšanas kompānija
– dokumentu, kas apliecina piederību no pacientu iemaksām atbrīvotajai cilvēku grupai (ja tāds ir)
Bērniem līdz 14 gadu vecumam (apmeklē ārstu tikai kopā ar pieaugušo):
ar vienu no vecākiem
– bērna dzimšanas apliecība, kurā norādīts vecāka vārds un vecāka pase vai identifikācijas karte vai
– bērna pase vai identifikācijas karte un vecāka pase ar ierakstu par bērnu
ar citām personām (māsai, brālim, vecvecākiem un citiem tuviniekiem)
– notariāli apstiprināta pilnvara pārstāvēt bērna likumiskās tiesības un intereses, kā arī pieaugušā pase vai identifikācijas karte
Bērniem no 15 gadu vecumam:
– pase vai identifikācijas karte

Ģimenes ārsts reģistrē un apkalpo visus pacientus, kuru dzīvesvieta atrodas ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā (darbības pamatteritorija noteikta līgumā ar Nacionālo veselības dienestu).
Ģimenes ārsts var nepiekrist pacienta reģistrācijai savu pacientu sarakstā tikai gadījumā, ja:
– pacienta dzīvesvieta atrodas ārpus ģimenes ārsta darbības pamatteritorijas;
– ģimenes ārsta pacientu sarakstā jau ir 2000 reģistrētu pacientu vai 900 bērnu, izņemot jau reģistrēta pacienta bērnus vai laulāto un ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā dzīvojošus pacientus.
Savstarpēji vienojoties, ģimenes ārsts drīkst reģistrēt arī pacientus, kas nedzīvo viņa apkalpotajā teritorijā.
Lai reģistrētos ģimenes ārsta pacientu sarakstā, persona vēršas pie izvēlētā ģimenes ārsta un aizpilda divos eksemplāros veidlapu „Vienošanās par reģistrāciju vai pārreģistrāciju ģimenes ārsta pacientu sarakstā”, kuras paraksta persona un ģimenes ārsts.
Katrai personai ir tiesības izvēlēties citu ģimenes ārstu un veikt pārreģistrāciju. Lai veiktu pārreģistrāciju, persona vēršas pie izvēlētā ģimenes ārsta un noslēdz jaunu vienošanos.

Cenrādim ir informatīvs raksturs. Cenas pie dažādiem ārstiem ir atšķirīgas. Nepieciešamības gadījumā cenu var precizēt pa tālruni 20004039.

Piesaki vizīti pie speciālista

 

VEIC PIERAKSTU PIE ĀRSTA SEV UN SAVIEM TUVINIEKIEM ZVANOT PA TELEFONU
VAI JEBKURĀ DIENNAKTS LAIKĀ, NO JEBKĀDAS IERĪCES, ARĪ ĀRPUS ĀRSTA VAI VESELĪBAS APRŪPES IESTĀDES DARBA LAIKĀ!

Elektroniskais pieraksts pagaidām atvērts atsevišķiem speciālistiem.

PIETEIKTIES