Mārupes Doktorāts

 

• Speciālisti Ārsti • Diagnostika

Mums ir lieliski jaunumi! Mūsu komandai ir pievienojušās vizuāli plastiskās mākslas terapijas speciālistes!!!

 

 

 

Mākslu terapija ir veselības aprūpes joma, kas ir mērķēta uz pacienta vai klienta fiziskās un psihiskās veselības uzlabošanu, sociālo problēmu risināšanu, preventīvo darbu, kā arī personības izaugsmi. Mākslas terapija (vizuāli plastiskā mākslas terapija) ir ārstnieciska metode, kas integrē psihoterapeitiskas metodes un radošo procesu. Latvijā mākslu terapija ir reglamentēta profesija, tāpēc to var praktizēt speciālists, kurš ir ieguvis maģistra grādu veselības aprūpē un mākslas terapeita profesionālo kvalifikāciju un kurš ir reģistrēts kā ārstniecības persona.
Mākslas terapeiti palīdz jebkura vecuma pacientiem vai klientiem, un darbs var noritēt gan individuāli, gan grupā, gan ar vecākiem un bērniem, ar pāri vai visu ģimeni.

Bērniem mākslas terapija var palīdzēt tikt galā ar tādiem dzīves notikumiem, kā vecāku šķiršanos vai tuvinieka nāvi, ka arī var palīdzēt tikt galā ar uzvedības un attīstības problēmām.

Lai piedalītos mākslas terapijā, pacientam vai klientam nav nepieciešamas priekšzināšanas vai mākslinieciskas prasmes, jo māksla te netiek izmantota estētiskajā izpratnē, bet gan kā cilvēka jūtu, uzvedības, situācijas u. tml. reprezentācija.

Uz tikšanos!